Uzağın

Uzağın Zıt Anlamlısı Nedir?

Uzağın kelimesinin zıt anlamlıları aşağıda listelenmiştir:

  • Yakın
  • İçinde
  • Beraber
  • İçeride
  • Yakınlarda

Düzenleme Gönder

Kelime zıt anlamlarında yapmak istediğiniz değişiklikleri bize gönderebilirsiniz.

Uzağın ve Zıt Anlamları Hakkında

“Uzağın” kelimesi, bir nesnenin ya da bir yerin mesafesi ya da yakınlığı hakkında bilgi veren bir kelimedir. Bu kelimenin zıt anlamı ise bir nesnenin ya da bir yerin yakınlığı hakkında bilgi veren kelimelerdir.

Zıt anlamlı kelimeler, birbirlerinin tam zıttı olmayabilir ancak karşıt anlamları vardır. Örneğin “içinde” kelimesi, “uzağın” kelimesine zıt anlamlıdır çünkü bir şeyin uzakta olduğu durumda, içinde olmadığı anlamına gelir.

Benzer şekilde, “beraber” kelimesi de “uzağın” kelimesine zıt anlamlıdır. İki kişi ya da nesnenin birbirlerine yakın olduğu durumlarda, beraber oldukları söylenebilir.

Bunun yanı sıra, “içeride” kelimesi de “uzağın” kelimesinin zıt anlamlı kelimelerinden biridir. İçeride olan bir şey, uzakta olmayan, tam tersine yakın olan bir yerde bulunur.

“Yakınlarda” kelimesi de “uzağın” kelimesine zıt anlamlıdır çünkü bir şeyin “yakınlarda” olması, uzakta olmadığı anlamına gelir.

Son olarak, “katı” kelimesi de “uzağın” kelimesine zıt anlamlıdır. Uzak bir şey, katı değilse, yumuşak ya da sıvıdır ve bu da birbirine zıt anlamlı kelimelerdir.

Gösterim İstatistiği

5

Toplam
Gösterim

1

30 Günlük
Gösterim

0

7 Günlük
Gösterim

0

24 Saatlik
Gösterim

Kelime Ara